Technologia

Jako jedna z niewielu firm obijamy nasze konstrukcje dwustronnie (także ścianki wewnętrzne) płytą OSB3-12mm co zapewnia jeszcze większą trwałość oraz możliwość elementów wiszących w dowolnym miejscu domu. » czytaj więcej

Nasza oferta

Oferta obejmuje wykonanie domów drewnianych, szkieletowych, kanadyjskich. Domy, które stawia nasza firma wykonane są w standardzie domów "PASYWNYCH" Współczynnik U=0,15 W(m2*K) – zapewnia minimalne koszty ogrzewania domu. » czytaj więcej

Oferta

Promocje

Kredyty na budowę domów Naogół pierwszym krokiem, który trzeba wykonać w kierunku własnego domu jest zaciągnięcie kredytu hipotycznego. Wychodząc naprzeciw trudnością związanym z doborem właściwego kredytu, nawiązaliśmy współpracę z jednym z najlepszych domów kredytowych w Polsce

dowiedz się więcej..

Masz pytanie?

Wyślij do nas swoje zapytanie korzystając z formularza online. Odpowiemy na każde zapytanie. Uzyskaj szybko odpowiedź i fachowe porady.

przejdź do formularza..

Domy kanadyjskie - alternatywa dla domów murowanych.

Domy kanadyjskie to nic innego jak drewniane domy szkieletowe. Powszechnie spotykane są one przeważnie na północy globu, w krajach o klimacie zbliżonym do polskiego lub chłodniejszym, takich jak właśnie Kanada, Szwecja oraz pozostałe kraje skandynawskie. Wiadomo, że większość z nas chciałaby mieć kiedyś własny domek z ogródkiem, który urządzony by został wedle własnego pomysłu. Ogólnie rzecz biorąc, największą przeszkodą w zrealizowaniu takiego marzenia są niestety fundusze.

Zakup bądź budowa własnego domu wiążą się z największymi wydatkami, z jakimi przeciętna osoba będzie musiała się uporać. Jednakże zawsze istnieje możliwość minimalizacji kosztów budowy, jak i utrzymania takiego domu. Będąc poważnie zainteresowanym własnym domem należy porządnie przeanalizować opcję wybudowania drewnianego domu kanadyjskiego. Dom murowany wcale nie musi być jedynym wyjściem w takiej sytuacji.

Kanadyjskie domy szkieletowe posiadają naprawdę dużo istotnych zalet i są coraz chętniej wybierane także i w Polsce. Jedynym elementem takiego domu, który jest murowany jest fundament, a wszystko pozostałe jest wykonane z drewna. Jednakże wykończenie domu kanadyjskiego może sprawiać, ż wygląda on jak zwyczajny murowany dom, jednakże to już zależy od upodobań konkretnej osoby co do tego jaki powinien być końcowy efekt.

Zalety domów kanadyjskich.

Drewniane domy kanadyjskie wyróżniają się dużą ilością zalet, którymi nie mogą poszczycić się domy murowane. Bardzo istotną kwestią jest na przykład czas budowy takiego domu. Średni czas postawienia domu wynosi mniej więcej od dwóch do czterech miesięcy, w zależności oczywiście od jego wielkości i stanu ukończenia, do jakiego klient sobie życzy. Czas budowy domu do stanu surowego będzie znacznie skrócony, ponieważ nie będzie konieczne jego wykańczanie czy montowanie jakichkolwiek instalacji.

Czas ten się wydłuża w przypadku budowy domu kanadyjskiego pod klucz, kiedy to wszystkie kwestie wykończeniowe muszą być zrobione. Technologia budowy domów kanadyjskich jest również o tyle wygodna, że istnieje możliwość dokonania zmian w strukturze budynku i nie nastręcza to większych trudności. Oznacza to, że na dobry początek można zbudować sobie mały domek i nie narażać się jednorazowo na kolosalne koszta, a w miarę upływu czasu i przypływu gotówki, można go niemal dowolnie rozbudowywać i dostosowywać do aktualnych potrzeb. Inną ważną zaletą jest fakt, że kanadyjskie domy z drewna są tańsze w utrzymaniu jeśli chodzi o kwestię ogrzewania. Technologia budowy pozwala na zachowanie doskonałej izolacji cieplnej, co zmniejsza straty ciepła do minimum i sprawia, że na ogrzanie takiego domu można przeznaczyć mniej pieniędzy niż w przypadku domu budowanego metodą tradycyjną.

Inną ważną kwestią jest ekologiczność takiego domu. Wszelkie tworzywa używane do budowy tego typu domów są pochodzenia naturalnego i dzięki temu w żaden sposób nie mogą zaszkodzić mieszkającym tam później ludziom. Takie domy są po prostu zdrowe, ponieważ nie zawierają w sobie żadnych substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia człowieka, które mogłyby być emitowane w czasie użytkowania. Natomiast jeśli chodzi o użytkowanie, a mianowicie czas użytkowania, domy kanadyjskie także cieszą się uznaniem. Według badań i obserwacji taki dom jest w stanie wytrzymać bez remontów nawet i pięćdziesiąt lat. Zazwyczaj jednak jest tak, że w ciągu życia, mieszkając w jakimkolwiek domu, tak czy inaczej przeprowadza się jakieś większe lub mniejsze remonty, odświeżanie, ulepszanie raz na kilka lat, tak więc raz zakupując taki dom można być w jego posiadaniu przez wiele pokoleń, jeśli będzie się o niego dbało.

Ponadto, drewniane domy kanadyjskie należą do tak zwanego lekkiego budownictwa. Nie oznacza to oczywiście, że przy silniejszym wietrze dom będzie się chwiał w posadach i mieszkańcy będą przerażeni, że zaraz zostanie zmieciony. Chodzi o to, że może on zostać wybudowany także na mniej pewnym gruncie. W takim przypadku ważne jest, żeby fundamenty były przygotowane według konkretnych technologii, ale do tego wystarczy znaleźć jedynie dobrego specjalistę i o tę kwestię można się już nie martwić.

W kwestii kanadyjskich domów szkieletowych krąży taki mit, że są one łatwopalne, z tego względu, że są wykonane z drewna. Nic bardziej mylnego. Nie jest to bowiem zwyczajne drewno, świeżo ścięte i od razu użyte do budowy, a jest ono specjalnie przygotowywane poprzez procesy suszenia, a sama technologia budowy, sprawia, że jest ono wręcz ognioodporne, a w przypadku wybuchu pożaru pali się w zasadzie to, co może się palić wewnątrz jakiegokolwiek domu, nie zaś sama konstrukcja.

Domy kanadyjskie - ceny.

Tak jak w przypadku tradycyjnych murowanych domów, tak i w kwestii domów kanadyjskich ceny mogą być naprawdę różnorodne. Zależy to od wielu zmiennych, takich jak na przykład metraż, skomplikowanie konstrukcji, rodzaj poszczególnych materiałów i tym podobne. Ważna kwestia jest także to jaki ma być docelowy stan budowy takiego domu.

W przypadku kanadyjskich domów szkieletowych w stanie surowo-otwartym ceny krążą w okolicach pięciuset złotych za metr kwadratowy, w stanie surowo-zamkniętym można kupić już od tysiąca dwustu, natomiast w stanie pod klucz od około tysiąca ośmiuset na metr kwadratowy. Jednakże i tak są one tańsze niż domy murowane.

Ogólnie rzecz biorąc za dom średniej wielkości w stanie surowym można zapłacić od około stu dwudziestu tysięcy złotych wzwyż, natomiast w stanie deweloperskim od dwustu tysięcy złotych i więcej. Tak czy inaczej domy kanadyjskie mogą być naprawdę ciekawą alternatywą dla tradycyjnej technologii, którą na pewno warto wziąć pod uwagę, poważnie rozważając postawienie własnego domu.