Technologia

Jako jedna z niewielu firm obijamy nasze konstrukcje dwustronnie (także ścianki wewnętrzne) płytą OSB3-12mm co zapewnia jeszcze większą trwałość oraz możliwość elementów wiszących w dowolnym miejscu domu. » czytaj więcej

Nasza oferta

Oferta obejmuje wykonanie domów drewnianych, szkieletowych, kanadyjskich. Domy, które stawia nasza firma wykonane są w standardzie domów "PASYWNYCH" Współczynnik U=0,15 W(m2*K) – zapewnia minimalne koszty ogrzewania domu. » czytaj więcej

Oferta

Promocje

Kredyty na budowę domów Naogół pierwszym krokiem, który trzeba wykonać w kierunku własnego domu jest zaciągnięcie kredytu hipotycznego. Wychodząc naprzeciw trudnością związanym z doborem właściwego kredytu, nawiązaliśmy współpracę z jednym z najlepszych domów kredytowych w Polsce

dowiedz się więcej..

Masz pytanie?

Wyślij do nas swoje zapytanie korzystając z formularza online. Odpowiemy na każde zapytanie. Uzyskaj szybko odpowiedź i fachowe porady.

przejdź do formularza..

Tanie domy. Czyli gdzie i kiedy dom jest naprawdę tani.

Czy tanie domy to realny produkt dostępny na rynku? Koszty związane z domem można podzielić w pierwszej linii na dwie grupy: są to koszty powstałe bezpośrednio w skutek budowy, rozbudowy czy też remontu obiektu, oraz są to koszty pośrednie ujawniające się w późniejszym czasie - koszty eksploatacyjne.

Biorąc pod uwagę oba źródła kosztów dla każdej inwestycji rozsądnym byłoby sporządzić rzeczywisty rachunek ekonomiczny związany z inwestycją, biorąc pod uwagę oba źródła kosztów.

Jeżeli wybudujemy najtańszy możliwy budynek, najtańszą dostępna technologią, z najtańszych dostępnych materiałów, korzystając z najtańszych sił roboczych, czy będziemy mogli mieszkać w tanim domu? I tak, i nie. Koszty budowy domu będą oczywiście o wiele niższe, przez co nakład inwestycyjny będzie niski, jednak należy pamiętać o drugim dnie takiej sytuacji. Koszty eksploatacji takiego budynku na przestrzeni lat najprawdopodobniej pochłoną kilkukrotnie oszczędności uzyskane w czasie budowy.

Sytuacją z zupełnie innej strony będzie wybudowanie budynku którego koszty eksploatacji sięgają możliwie najniższej granicy, jednakże nakład inwestycyjny na budynek był kilkukrotnie większy, a środki zainwestowane najprawdopodobniej wrócą się (jeśli w ogóle) za trzy pokolenia. Prawidłowym wnioskiem jest zatem określenie iż tanie domy to takie których koszty eksploatacji są niskie przy racjonalnie opłacalnym nakładzie inwestycyjnym budowy.

Tanie domy w praktyce.

Jak powszechnie wiadomo w technologii tradycyjnej (murowanej) bardzo ciężko otrzymać jednocześnie niski nakład inwestycyjny budowy, jak również w późniejszym czasie niskie koszty eksploatacji budynku. W tym modelu bardzo często niejednokrotnie przyrost kosztów budowy jest proporcjonalny w stosunku do korzyści finansowych w przyszłości, jak w sytuacji opisanej powyżej.

Należy jednak pamiętać iż technologia tradycyjna nie jest jedyną opcją na budowę. Na rynku Polskim już od kilkunastu lat można skorzystać z ofert na budowę domów szkieletowych, które jak już obecnie wiadomo cechuje niejednokrotnie wyższa trwałość aniżeli budynków murowanych.

Domy szkieletowe już w standardowych rozwiązaniach są bardzo często tańsze w budowie lub na podobnym poziomie cenowym, oferując jednakże dużo wyższy standard cieplny, co powoduje drastyczne obniżenie kosztów eksploatacji budynku. Główną jednak wadą tej technologii jest jej główny budulec - drewno, które stanowi ważny problem w świadomości kowalskiego jako materiał nietrwały - nic bardziej mylnego. Prawidłowo przygotowane drewno jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych.

Tanie domy - podsumowanie

Określenie taniego domu ma szczególnie wysoką wartość dla osób których inwestycja budowy finansowana jest ze środków bankowych - kredytu. Każdy z nas powinien pamiętać iż oprócz raty kredytowej do zapłaty będą również rachunki, w tym rachunek za ogrzewanie budynku.

Nawiązując do informacji już zawartych należy wrócić do stwierdzenia rachunku ekonomicznego, jeżeli dodatkowe 100zł do raty kredytu (większa kwota kredytu) spowoduje spadek kosztów eksploatacji o 200zł miesięcznie, to z punktu widzenia całościowego można powiedzieć że nasz dom jest tańszy, mimo iż nakład na jego budowę był większy. Reasumując tanie domy szkieletowe bez zmian kosztów inwestycyjnych zmniejszają koszty eksploatacji.