Technologia

Jako jedna z niewielu firm obijamy nasze konstrukcje dwustronnie (także ścianki wewnętrzne) płytą OSB3-12mm co zapewnia jeszcze większą trwałość oraz możliwość elementów wiszących w dowolnym miejscu domu. » czytaj więcej

Nasza oferta

Oferta obejmuje wykonanie domów drewnianych, szkieletowych, kanadyjskich. Domy, które stawia nasza firma wykonane są w standardzie domów "PASYWNYCH" Współczynnik U=0,15 W(m2*K) – zapewnia minimalne koszty ogrzewania domu. » czytaj więcej

Oferta

Promocje

Kredyty na budowę domów Naogół pierwszym krokiem, który trzeba wykonać w kierunku własnego domu jest zaciągnięcie kredytu hipotycznego. Wychodząc naprzeciw trudnością związanym z doborem właściwego kredytu, nawiązaliśmy współpracę z jednym z najlepszych domów kredytowych w Polsce

dowiedz się więcej..

Masz pytanie?

Wyślij do nas swoje zapytanie korzystając z formularza online. Odpowiemy na każde zapytanie. Uzyskaj szybko odpowiedź i fachowe porady.

przejdź do formularza..

Kominek - ogień w domu

Obecność kominka w domu przez wielu uważana jest za podstawowy i nieodłączny element wyposażenia. Inni natomiast sądzą, iż kominek to krótko mówiąc kotłownia w salonie. Istnieje również trzecia grupa ludzi która kominek posiada, lecz jedynie do ozdoby.

Można zatem wysnuć wnioski iż kominek w przypadku jego egzystencji w naszym salonie, może pełnić trzy zasadnicze funkcje: estetyczną, którą jest obudowa kominka, wygląd zabudowy kominka dodaje ciepła, charakteru naszemu wnętrzu, wykańczając je i zdobiąc zarazem; cieplną, która łączy się bezpośrednio z energią wydzielaną w procesie palenia, energia ta może być na wiele sposobów wykorzystana do ogrzania samego salonu czy nawet całego domu; społeczną, gdyż spędzenie wspólnie z rodziną wieczoru przy palącym się kominku, przy lampce wina potrafi wprowadzić niezwykle miłą atmosferę wśród obecnych domowników.

Kominek - ciepło w każdym kącie domu.

Jak już wyżej wspomnieliśmy jedną z możliwości jaką daje nam posiadanie kominka jest ogrzanie naszego domu za pomocą energii uzyskanej z procesu spalania drewna w kominku. Obecnie na rynku istnieją głównie dwa rodzaje wkładów kominkowych: standardowe wkłady kominkowe, oraz tzw. Kominki z płaszczem wodnym. W obu przypadkach podstawa uzyskania energii jest dokładnie taka sama, otrzymujemy energię ze spalanego drewna, jednak dalej droga naszego ciepła w obu przypadkach jest inna.

Standardowy Kominek nagrzewa się w całości oddając całe ciepło (pomijamy oczywiście straty ciepła w komin) bezpośrednio do otaczającej go przestrzeni. Aby tak uzyskane ciepło z kominka ogrzało inne pomieszczania, konieczne jest zbudowanie systemu dystrybucji ciepła. System ten może pracować grawitacyjnie, lub co często jest koniecznością w zależności od rozkładu pomieszczeń, które chcemy ogrzać, ciepło może być rozprowadzane poprzez dodatkowy wentylator. Niezależnie jednak czy jest to system grawitacyjny, czy wymuszony, skupia się on na tym aby większa część ciepła zgromadzonego w zabudowie kominka była przekazywana dalej. Wiąże się to oczywiście z koniecznością wykonania prawidłowej obudowy kominka.

Kominek z płaszczem wodnym ma za zadanie przekazanie większości ciepła do układu centralnego ogrzewania - grzejniki, ogrzewanie podłogowe itp. Jego korpus osiąga znacznie niższą temperaturę, więc zasadniczo można uznać iż do pomieszczenia głównego w którym się znajduje oddaje ciepło głównie poprzez przeszklenie paleniska. Oczywiście istnienie płaszcza wodnego nie wyklucza dodatkowej małej dystrybucji ciepła na inne pomieszczenia, jednak ilość ciepła do przekazania jest diametralnie mniejsza.

Oba systemy łączy szyba, która niezależnie od rodzaju kominka, niezależnie od zabudowy, posiadanej lub nie posiadanej dystrybucji ciepła przez kominek, zawsze oddaje ciepło bezpośrednio do pomieszczenia w którym kominek się znajduje.

Obudowa kominka jako kropka nad - każdego kominka

Aby nasz kominek poza funkcją cieplną mógł pełnić pozostałe zasadnicze funkcje tj. estetyczną i społeczną, należy go odpowiednio obudować . Przy odpowiedniej zabudowie kominka należy zwrócić szczególną uwagę na fakt względów bezpieczeństwa przy zabudowie. Zwłaszcza w przypadku standardowego kominka, mimo iż jest to gotowy wkład, to mamy tu styczność z wysokimi temperaturami, na które nasza obudowa powinna być odporna, lub nazwałbym inaczej - obojętna.

Prawidłowo zamontowany kominek z prawidłowo wykonaną obudową, prawidłowo dobranym kominem, oraz z regularnym czyszczeniem komina i samego kominka, nigdy nie stanowi zagrożenia.

Jeżeli interesuje Państwa wykonanie obudowy kominka, instalacji kominka do istniejącej instalacji Co, lub kompleksowe wykonanie części prac w państwa domu, prosimy o kontakt z nami, chętnie pomożemy . Zapraszamy do współpracy.